Rolki, czyli przepis na fitness
Rolki, czyli przepis na fitness

Jesień to ta pora roku, która kojarzy nam się z podejmowaniem nowych wyzwań –bo przecież przez lata o tej porze roku rozpoczynaliśmy edukację na wybranym szczeblu albo naukę konkretnych umiejętności, dzięki ruszającym zajęciom w kołach zainteresowań. Co więcej, jesienią, po letnim wypoczynku wpadamy też w codzienną rutynę, związaną z powrotem do pracy – a z kolei ta okoliczność może nas dodatkowo motywować, żeby poszukać jakichś zajęć relaksacyjnych, które będą przeciwwagą dla wykonywanych obowiązków.

Tak więc z wielu powodów bardzo dobrym pomysłem jest rozpoczęcie jesieni także z nowymi planami rekreacyjnymi. A pogodna jesień to jeszcze dobry czas na jeżdżenie na rolkach.

Rolki dla kobiet, czyli asystenci dobrego samopoczucia

Zajęcia fitness mogą wyglądać różnie – często pod taką nazwą kryją się sekcje sportowe, w których cykliczne zajęcia polegają na wykonywaniu konkretnych ćwiczeń gimnastycznych. Warto jednak pamiętać, że podobne korzyści mogą przynieść sesje niewinnych przejażdżek na rolkach.

Ta propozycja może brzmieć niepoważnie, zwłaszcza postawiona wobec harmonogramu profesjonalnie opracowanych treningów. A jednak to, co wydaje się przede wszystkim niewinną zabawą, także bardzo skutecznie pomoże w spaleniu kalorii, poprawieniu kondycji, a także wprawi w dobry nastrój.

Szybsze pokonywanie parkowych alejek, szum wiatru w uszach i uczucie lekkości – już to wystarcza, żeby poczuć szybsze bicie serca. Jazda na rolkach szybko zamienia się w prawdziwie dobroczynny trening kardio – czyli trening, który wzmacnia serce i gruntownie dotlenia całe ciało. Żeby utrzymać się na rolkach, trzeba idealnie panować nad swoim ciałem i wykonywać skoordynowane ruchy, reagować w ułamkach sekund – dlatego jeżdżąc na rolkach można bardzo skutecznie spalać kalorie, wzmacniać mięśnie, a także stopniowo nabierać coraz większej gracji w poruszaniu się. Co bardzo istotne, podczas jazdy nie trzeba się bać o nadwyrężenie stawów, zwłaszcza tych najdelikatniejszych i najbardziej kluczowych – kolanowych.

Jazda na rolkach to taka aktywność, która pozwala na wykonanie jednocześnie dwóch trudnych zadań: zadbania o zdrowie ciała, a jednocześnie też duszy – bo przejażdżka jest zabawą, która pomaga uwolnić się od stresu i napełnia ciało hormonami szczęścia. Rolki dla kobiet to zatem wspólnicy, dzięki którym można osiągnąć wiele. A wszystko pod płaszczykiem dobrej zabawy, którą można połączyć nawet z popołudniem w rodzinnym gronie, albo z miłym spotkaniem towarzyskim – wtedy jazda ma jeszcze więcej dobrych konsekwencji dla (kobiecego) nastroju.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,94
Ilość głosów: 11
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 17
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
Warszawski Klub Kendo - logo

Dyscypliny: kendo

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 31

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

EX - logo
EX
Dyscypliny: piłka nożna

Gdańsk

Skatepark Macieja Kamieńskiego - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Gdańsk Osowa - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Łódź Park Miejski - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Łódź