Bezpieczne nosidełko turystyczne ? jak je rozpoznać?
Bezpieczne nosidełko turystyczne ? jak je rozpoznać?

Wspólnie spędzony czas wakacji to marzenie każdej zżytej rodziny – a także rodziców, którzy dopiero zaczynają planowanie wyjazdów dla grupy liczniejszej niż oni sami. Zwłaszcza ci, dla których pod pojęciem udanego wyjazdu kryje się taka wycieczka, polegająca na odbywaniu długich spacerów po malowniczych okolicach. Takie wyprawy mogą być oczywiście bardzo wyczerpujące – zwłaszcza dla najmłodszych uczestników. Myśląc o zupełnie małych dzieciach, można wręcz wątpić, czy podejmowanie takiej wyprawy jest możliwe.

Bezpieczne nosidełko turystyczne

Nosidełko turystyczne to swego rodzaju przepustka do wakacji, jakie można spędzić całą rodziną – także z jej najmłodszymi członkami, którzy nawet nie potrafią samodzielnie chodzić. Takie nosidełko to akcesorium, które można opisać jako specyficzne skrzyżowanie fotelika z plecakiem na stelażu. To siedzisko, z przymocowanymi pasami i szelkami, dzięki którym rodzic może nosić ten fotelik na plecach – i w ten sposób nosić małego turystę wszędzie tam, gdzie zawiedzie wycieczkowiczów szlak wędrówki. Oczywiście, żeby całe przedsięwzięcie przebiegło pomyślnie, nosidełko musi być sprzętem wysokiej jakości – takim, któremu można zaufać.

Co czyni takie akcesorium godnym zaufania? Przede wszystkim, to ze poszczególne części nosidełka zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, a cały proces produkcyjny przebiegł profesjonalnie. O tym wszystkim mogą poinformować nas certyfikaty, przyznawane poszczególnym modelom – ale można także samodzielnie zorientować się, czy dany model został wykonany z należytą dbałością. Jakość użytych tworzyw jest często zauważalna. Podczas takiego krytycznego oglądu warto zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów:

  • Wypada zorientować się, czy stelaż jest wytrzymały, czy działa zgodnie z przeznaczeniem, dając się łatwo rozkładać i składać.
  • Bezpieczne nosidełko turystyczne można poznać też po tym, że szelki i pasy są mocne i wykonane z dobrego jakościowo materiału.
  • To, czy tkanina jest odporna na ściernie i miła w dotyku, jest ważne także w przypadku tej, która wyścieła fotelik od wewnątrz i tym samym stanowi miejsce odpoczynku dziecka. Tam powinien być użyty materiał, który nie podrażnia skóry i nie wywołuje alergii, który zachęca malucha do przespania części długiej podróży.

A jeśli mowa o komforcie dziecka, bardzo ważnym elementem, który nie pojawia się niestety w każdym modelu nosidełka, są podpórki, na których malec może oprzeć nóżki. Ich obecność znacząco podnosi jakość całego nosidełka – bo decydują nie tylko o wygodzie dziecka, ale też o zdrowiu jego układu ruchu.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,94
Ilość głosów: 11
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 17
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
Warszawski Klub Kendo - logo

Dyscypliny: kendo

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 31

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

EX - logo
EX
Dyscypliny: piłka nożna

Gdańsk

Skatepark Macieja Kamieńskiego - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Gdańsk Osowa - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Łódź Park Miejski - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Łódź