Na co zwrócić uwagę przy wyborze śpiwora?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze śpiwora?

Śpiwór to przyjaciel każdego turysty, który jest niespokojnym duchem i najlepiej odpoczywa podczas wypraw, które wymagają od niego podejmowania niecodziennych wyzwań. O zakupie śpiwora musi myśleć każdy, kto planując wyjazd, kieruje się ku szlakom turystycznym, wiodącym przez rezerwaty przyrody, a nie miejskie aglomeracje.

To nieodzowny towarzysz podróży każdego, kto nie utożsamia słowa podróż ze słowem hotel lub pokrewnymi mu określeniami, za którymi stoją noclegi oferujące skorzystanie z łóżka. Śpiwór to akcesorium dla kogoś, kto odkrywa świat na własną rękę i ku własnej satysfakcji.

Jak znaleźć śpiwór idealny?

Jak w przypadku wielu innych akcesoriów, nie istnieje coś takiego, jak uniwersalny, idealny śpiwór. Gdyby tak było, asortyment śpiworów na rynku konsumenckim nie byłby tak zróżnicowany. Tymczasem, każdy kto rozpoczyna poszukiwania takiego akcesorium, musi zmierzyć się z ogromną paletą możliwości i propozycji. Żeby wyjść obronną ręką z całego tego zamieszania, trzeba mieć bardzo dobrą świadomość tego, w jakich okolicznościach dany śpiwór będzie użytkowany. Kwestiami pomocniczymi są z kolei osobiste preferencje, dotyczące korzystania z takiego zastępczego miejsca do spania. Kluczowym pytaniem jest to, jakie warunki atmosferyczne będą panowały w miejscu, w którym będzie odbywał się nocleg.

Żeby wybrać właściwy na daną wyprawę rodzaj śpiwora, trzeba mieć świadomość, na jakie temperatury będzie musiał ludzkie ciało uniewrażliwić dany śpiwór. Takie dane są podawane przez producentów, na tej podstawie dość szybko można zawęzić krąg branych pod uwagę modeli. Kolejnym kryterium jest typ wypełnienia, które stanowi o miękkości i właściwościach śpiwora. Dwie alternatywy w tym zakresie to naturalny puch i syntetyczny wkład – przy czym trzeba pamiętać, że puch straci swoje pozytywne walory, jeśli wejdzie w kontakt z wilgocią. Kolejnym ważnym pytaniem jest to o kształt i wymiary śpiwora – na tej podstawie można dobrać dany model już bezpośrednio do własnego ciała.

Na dalszym planie znajdują się zaś pytania o dodatkowe udogodnienia, związane zarówno z budową samego śpiwora (kwestia kaptura, kołnierza, dodatkowych zapięć i wzmocnień), jak też dodatkowych udogodnień (w rodzaju kieszonek na podręczne przedmioty).

Jeśli chodzi o przemyślany wybór śpiwora dla dziecka - odsyłam do tegbo poradnika: https://www.asport.com.pl/poradniki/88/jaki-spiwor-dla-dziecka-/RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,94
Ilość głosów: 11
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 17
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
Warszawski Klub Kendo - logo

Dyscypliny: kendo

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 31

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

EX - logo
EX
Dyscypliny: piłka nożna

Gdańsk

Skatepark Macieja Kamieńskiego - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Gdańsk Osowa - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Łódź Park Miejski - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Łódź