Do Włoch latem i z całą rodziną? No pewnie!
Do Włoch latem i z całą rodziną? No pewnie!

Góry najczęściej kojarzą się z zimowym wypoczynkiem. Pobyt w malowniczych kurortach kojarzy się z możliwością poznania pięknego oblicza zimy – a na to zazwyczaj ma się ochotę właśnie podczas tej najchłodniejszej pory roku. Ale miłośnicy aktywnego odpoczynku i podziwiania niezwykłych górskich widoków wcale nie muszą czekać na okres ferii zimowych, żeby odwiedzić góry.

Także w sezonie letnim zimowe kurorty czekają na turystów, którzy chcą spędzić letni czas na górskich szlakach i dzięki atrakcjom kojarzonym głównie z zimową porą.

Kierunek – Włochy

Włoski półwysep to bardzo dobry kierunek do podróży o każdej porze roku – zakątki dla siebie znajdą tam miłośnicy różnych krajobrazów i różnych metod spędzania wolnego czasu. Dla wielu włoskich zakątków pora roku nie jest specjalnym ograniczeniem, gdy chodzi o to, by wstąpić na szlak i ciekawie spędzić czas. Najbardziej kuszące miłośników gór włoskie Dolomity zapraszają do siebie o każdej porze roku – choć trzeba liczyć się z tym, że narty trzeba będzie zamienić na buty do trekkingu.

Warto przekonać się, że wędrówki po górskich szlakach mogą być równie emocjonujące, co szusowanie po ośnieżonych zboczach. Z pewnością każdy, kto kocha konkretne miejsca, z zaciekawieniem będzie odkrywać ich kolejne walory.

Takie odkrywanie letnich, górskich oblicz jest świetnym motywem przewodnim także dla letnich, rodzinnych wczasów. W tej porze roku na zboczach nie zalegają już pokłady lodu i śniegi, co wycieczkowiczom otwiera drogę do odkrywania między innymi miejscowych przełęczy. Oczywiście wysokie górskie szczyty przez cały rok są skąpane w śniegu – i tam także można się dostać, by podziwiać rozciągające się z nich widoki, na przykład dzięki kursującym na szczyty kolejkom. Chcąc jednak zaznać takiej nietypowej latem atrakcji trzeba pamiętać, że wysoko w górach będzie panować mróz.

Być może właśnie taki pobyt, podczas którego można poznać wszystkie oblicza gór, będzie najciekawszą formą zapoznania dzieci z górskim krajobrazem?

Warto właśnie zaznaczyć, że i włoskie kurorty czekają na całe rodziny nie tylko zimą, ale i w czasie ciepłej pory roku – oferując turystom bezpieczną przystań na czas letnich przygód. Do takich rodzinnych pobytów doliczane są często dodatkowe atrakcje, wliczane w cenę zameldowania. Mogą to być oferty wstępu do miejscowych punktów rozrywki czy relaksu. Co więcej, w ofercie niektórych hoteli jest także p wsparcie wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą zająć się małymi dziećmi. O tym, jakie możliwości kryją się w konkretnym wyjeździe i miejscu, informują biura podróży.

Konsultacja merytoryczna artykułu https://www.dimbo.pl/RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,94
Ilość głosów: 11
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 17
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
Warszawski Klub Kendo - logo

Dyscypliny: kendo

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 31

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

EX - logo
EX
Dyscypliny: piłka nożna

Gdańsk

Skatepark Macieja Kamieńskiego - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Gdańsk Osowa - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Gdańsk

Skatepark Łódź Park Miejski - logo
Dyscypliny: rolki/skate parki

Łódź