Pływanie ? trenuj efektywniej!
Pływanie ? trenuj efektywniej!

Pływanie jest w gronie najzdrowszych, najmniej obciążających organizm treningów ogólnorozwojowych. Aby podjąć się tej aktywności zazwyczaj nie potrzeba niczego poza parą kąpielówek oraz dostępem do basenu czy innego, bezpiecznego zbiornika wodnego. Czasem jednak możemy znaleźć się w sytuacji, w której dodatkowy sprzęt będzie czymś niezbędnym do zwiększenia efektywności swoich ćwiczeń.

 

Jak wspomóc swój trening pływacki?

Różnego rodzaju akcesoria, w tym poręczne deski do pływania, mają szerokie zastosowanie podczas organizowania treningu o wyższym poziomie zaawansowania. Może okazać się to zaskoczeniem, lecz te same akcesoria, które wykorzystuje się podczas nauki pływania, są popularne wśród doświadczonych sportowców. Dlaczego?

Aby rozwijać się szybciej i skuteczniej, pływak musi opanować rozmaite techniki, jednocześnie kształtując swoje ciało. Trzymając się ciągle sprawdzonych metod, czynione postępy będą stopniowo zwalniały. Nie można pozostawać w tyle – aby usprawnić swój system ćwiczeń, rozsądny sportowiec powinien szukać nowych sposobów na poruszanie się w wodzie. W tym celu nieocenione okazują się gadżety takie jak deski do pływania, które pozwalają na utrzymanie bardziej niestandardowych pozycji.

Ćwiczenie krok po kroku

Przy pomocy dobrej deski do pływania możemy lepiej wyizolować poszczególne partie mięśni, zapewniając sobie stabilny, aczkolwiek wyspecjalizowany trening. Tego typu ćwiczenia są o wiele bardziej intensywne niż zwykłe pływanie, lecz za ich pośrednictwem szybko osiągniemy szczytową formę. Na przykład, deska do pływania może zostać umieszczona pomiędzy udami, zwiększając naszą wyporność podczas treningu ramion. Używając tylko rąk do poruszania się, wywiera się na nie o wiele większą siłę.

Jaką deskę wybrać?

Rzecz jasna, istnieje wiele rodzajów desek do pływania (zobacz tutaj: https://www.asport.pl/k/296/deski-do-plywania/) , dlatego warto jest dobrze zaznajomić się z ofertami. Największą popularnością cieszą się zwyczajne modele wykonane z pianki bądź styropianu, lecz zaleca się inwestować w egzemplarze z wyższej półki. Deski wyższej klasy są specjalnie wyprofilowane, zmniejszają opór wody, a na dodatek cechują się o wiele większą wytrzymałością niż ich standardowe odpowiedniki.

Jak można się spodziewać, deski o wyższej jakości oferują większy komfort. Warto wspomnieć także o tym, że deski tego typu są zoptymalizowane do wielu ćwiczeń, często posiadając dodatkowe opcje regulacji. Niektóre produkty są nawet pokryte stosowną gwarancją, dzięki której nie będziemy musieli martwić się ewentualnym ich uszkodzeniem.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,92
Ilość głosów: 21
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 16
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
KS Wierzyca - logo

Dyscypliny: boks

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 11

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

MKS Le Soleil - logo
Dyscypliny: łyżwy/lodowiska

Toruń

FENIX KRAV MAGA MILANÓWEK - logo
Dyscypliny: krav maga

MILANÓWEK

FENIX KRAV MAGA PRUSZKÓW - logo
Dyscypliny: krav maga

PRUSZKÓW

FENIX KRAV MAGA WARSZAWA - logo
Dyscypliny: krav maga

Warszawa