Jak przekuć sportową pasję w zarobek?
Jak przekuć sportową pasję w zarobek?
Niewątpliwie coś jest w popularnym powiedzeniu, że praca, która jednocześnie jest naszą pasją to właściwie przyjemność i nie odczuwamy, że pracujemy. Dlatego, jeśli sport jest ważną częścią naszego życia, może warto zastanowić się nad tym, aby zacząć na tym zarabiać. Jak? Na przykład zostając wykwalifikowanym trenerem personalnym. To praca, która ma wiele zalet, o których przeczytasz poniżej.

Pomagasz swoim podopiecznym

Trener personalny w swojej codziennej pracy spotyka się z klientami, którzy mają różnorodne problemy i potrzeby. Część z nich cierpi z powodu ciągnących się latami kompleksów spowodowanych otyłością i niskim poczuciem własnej wartości. Taki stan może prowadzić do alienacji i stanów depresyjnych. Nie wspominając już o problemach zdrowotnych jakie niesie ze sobą zbyt wysoka waga. Niezależnie od tego, jak górnolotnie to teraz zabrzmi – trener personalny ma za zadanie pomóc odbudować klientowi wiarę w siebie i przywrócić uśmiech na twarzy. Przemiana fizyczna zawsze jest ściśle powiązana ze zmianą mentalną a uczestniczenie w tym procesie i obserwacja tych zmian stanowi przysłowiowego „kopa” do dalszej pracy.

Zarabiasz godziwe pieniądze

Kończysz kurs na trenera personalnego i właściwie od razu możesz zarabiać naprawdę przyzwoite pieniądze. Biorąc pod uwagę, że cena pojedynczego godzinnego treningu wynosi około 100-150 zł (Warszawa) a treningi sprzedaje się w pakietach, to wnioski nasuwają się same. Za cały miesiąc sumiennej pracy można więc zarobić znacznie więcej niż w innych branżach. Błyskawicznie zwraca się również koszt poniesiony na szkolenie.

Miejsce na foto1

Pracujesz od zaraz

Nie potrzebujesz studiów ani spełniania szeregu warunków regulowanych ustawami i rozporządzeniami, ponieważ w tym zawodzie takich zwyczajnie nie ma. Jeśli masz odpowiednią wiedzę i umiejętności to możesz bez problemu rozpocząć pracę. Dlatego warto postawić na naprawdę rozbudowany kurs na trenera personalnego w Warszawie lub innym mieście. Ważne, aby trwał odpowiednio długo i posiadał odpowiednią liczbę modułów, dzięki którym otrzymasz naprawdę potężną dawkę wiedzy oraz praktyki. Dlatego, jeśli ktoś proponuje Ci jednodniowy kurs, powiedz od razu zdecydowane NIE – mówią nam specjaliści z Health Factory, organizujący kompleksowe kursy tego typu w największych miastach naszego kraju.

Realizujesz pasję

Jeśli interesujesz się sportem (niezależnie od dyscypliny), uprawiasz go regularnie i nie wyobrażasz sobie tygodnia bez treningów, to trener personalny jest idealnym dla Ciebie zajęciem. Może więc czas zmienić swoje życie diametralnie, porzucić pracę, która nie daje Ci satysfakcji i zacząć robić coś, co naprawdę lubisz i przekuć to w zyski? Doskonałą formę i codzienny uśmiech na twarzy dostaniesz gratis.

Jesteś niezależny

Sam ustalasz grafik swojej pracy, stawki, zasady współpracy z klientami oraz to kiedy masz wolny dzień. Brzmi jak praca marzenie prawda? Taka jednak jest rzeczywistość pracy trenera personalnego. Ważne jest również to, że pracujesz z tymi klientami, z którymi chcesz. A jeśli będziesz mieć ochotę, możesz swój biznes poszerzyć o inne usługi około sportowe tj. coraz popularniejsze konsultacje i treningi online, e-booki z treningami, szkolenia czy własną siłownię. Ogranicza Cię zasadniczo tylko Twoja wyobraźnia i to w czym najlepiej się czujesz. Genialne prawda?!RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,92
Ilość głosów: 21
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 16
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
KS Wierzyca - logo

Dyscypliny: boks

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 11

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

MKS Le Soleil - logo
Dyscypliny: łyżwy/lodowiska

Toruń

FENIX KRAV MAGA MILANÓWEK - logo
Dyscypliny: krav maga

MILANÓWEK

FENIX KRAV MAGA PRUSZKÓW - logo
Dyscypliny: krav maga

PRUSZKÓW

FENIX KRAV MAGA WARSZAWA - logo
Dyscypliny: krav maga

Warszawa