Rolki ? w jakie kółka warto zainwestować?
Rolki ? w jakie kółka warto zainwestować?

Wbrew pozorom, roli są bardzo uniwersalnym i wszechstronnym środkiem lokomocji. Ludzie sięgają po nie z różnych powodów – niektórych interesuje przede wszystkim jazda rekreacyjna, inni natomiast mierzą w bardziej dynamiczną, wyczynową formę tej dyscypliny. Tak czy inaczej, niezbędny będzie tutaj odpowiedni sprzęt, który jest dopasowany do naszych potrzeb. Z uwagi na szeroki wybór rozmaitych modeli rolek, czasem ciężko jest się zdecydować, które z nich faktycznie spełnią nasze oczekiwania. Czym w takim razie powinno się sugerować?

Bez wątpienia najbardziej istotnym elementem rolek są kółka, gdyż to właśnie one bezpośrednio przekładają się na wrażenia z jazdy. Najlepsi producenci zawsze dbają o to, aby ich wyroby były dobrej jakości, zapewniając komfort i stabilność. Profesjonaliści powinni inwestować w rolki kauczukowe, gdyż jest to sprzęt o najwyższej jakości.

Dlaczego kółka z gumy uznawane są za najlepsze?

Najczęściej napotkać można się na rolki kauczukowe oraz na modele wyposażone w kółka do rolek z plastiku. Nie bez powodu pierwszą z tych opcji kojarzy się z wysoką klasą i trwałością, natomiast drugą uważa za wyposażenie dla dzieci i początkujących. Różnica pomiędzy tymi materiałami jest wyraźnie odczuwalna.

Plastik jest tworzywem mało plastycznym, dlatego nie jest on w stanie zapewnić naszej nodze amortyzacji, która pozwoliłaby na wygodną jazdę nawet przy dużych prędkościach. Poza tym, łatwo się on ściera, a ewentualne uszkodzenia bardzo utrudniają poruszanie się na rolkach. Zaletą plastiku jest natomiast przystępna cena i niskie koszty produkcji – stąd jego popularność wśród amatorów i zwolenników jazdy rekreacyjnej.

Dla najlepszych wrażeń poleca się jednak rolki kauczukowe, które, pomimo że nieco droższe, są doskonałym wyborem dla wprawionych rolkarzy. Jest to materiał sprężysty i wytrzymały, dlatego można stosować go na niemal każdym rodzaju nawierzchni. Doskonale nadaje się do jazdy w parkach i chodnikach, a także do wykonywania wszelakich tricków i sztuczek na rolkach.

Warianty rolek kauczukowych – co jest popularne?

Jak można się domyślić, rolki kauczukowe nie są jednolitą kategorią produktów. Poszczególne modele różnią się pod względem:

  • Rozmiaru

  • Twardości

  • Profilu (płaski bądź ścięty)

Przemyślany wybór to podstawa - ten link https://www.asport.pl/k/666/kolka-do-rolek/ pomoże Ci w podjęciu decyzji. Specyfikację tą koniecznie należy wziąć pod uwagę podczas zakupów, gdyż determinuje ona przeznaczenie danego produktu. Jest to szczególnie istotne, jeśli swoje rolki kauczukowe nabywamy poprzez Internet i nie mamy okazji, aby przedtem samodzielnie je przetestować.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,92
Ilość głosów: 21
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 16
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
KS Wierzyca - logo

Dyscypliny: boks

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 11

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

MKS Le Soleil - logo
Dyscypliny: łyżwy/lodowiska

Toruń

FENIX KRAV MAGA MILANÓWEK - logo
Dyscypliny: krav maga

MILANÓWEK

FENIX KRAV MAGA PRUSZKÓW - logo
Dyscypliny: krav maga

PRUSZKÓW

FENIX KRAV MAGA WARSZAWA - logo
Dyscypliny: krav maga

Warszawa