Bezpieczeństwo w kąpieliskach ? dlaczego buty do wody są niezbędne?
Bezpieczeństwo w kąpieliskach ? dlaczego buty do wody są niezbędne?

Kiedy tylko rozpocznie się sezon letni, intensywne upały i słoneczna pogoda przyciągają tłumy turystów nad każde, dostępne kąpielisko. Wczasy nad wodą to idealny sposób, aby zapewnić sobie wypoczynek w te gorące, wakacyjne dni, lecz nawet w tak sielankowych miejscach należy liczyć się z niektórymi niebezpieczeństwami, które mogą zrujnować nawet najlepiej przemyślany wyjazd.

Przy zbiornikach wodnych występuje wiele zagrożeń, zarówno tych naturalnych, jak i tych wywołanych przez człowieka. Jak się okazuje, większość z nich wiąże się z samym podłożem – śliskie nawierzchnie, potłuczone szkło, glony czy jadowite zwierzęta to zaledwie kilka przykładów. Aby ochronić siebie, a dokładniej swoje stopy przed czyhającymi w piasku czy żwirze niebezpieczeństwami, warto jest zainwestować w wyspecjalizowane buty do wody, projektowane specjalnie z myślą o tego typu, nieprzyjaznych czynnikach.

W czym pomagają wyspecjalizowane buty do wody?

Wybierając się na kąpielisko, nigdy nie powinno się chodzić boso. Odpowiednie obuwie to podstawa, gdyż tylko w ten sposób możemy zagwarantować sobie bezpieczeństwo. Okazuje się, że nawet w zabezpieczonych miejscach, jak na przykład basen, warto jest zadbać o stosowne zabezpieczenie stóp. Mokra podłoga wymaga dodatkowej przyczepności, większym problemem jest natomiast ryzyko zarażenia się grzybicą i innymi chorobami skóry, które łatwo roznoszą się w wilgotnych miejscach, przez które codziennie przechodzą tłumy ludzi. Buty do wody są niezbędne także podczas kąpania się w jeziorach czy innych, naturalnych zbiornikach wodnych, gdzie kamienie pokryte niezwykle śliskimi glonami są praktycznie na porządku dziennym.

Niebezpieczeństwa na plaży – jak zabezpieczyć swoje stopy przed skaleczeniami?

Największym zagrożeniem są plaże w krajach tropikalnych, gdzie lokalna fauna odesłała już niejednego turystę do szpitala. Poważny problem stanowią jeżowce, dość pospolicie występujące wśród piasku na egzotycznych wybrzeżach. Ciężko jest je dostrzec, natomiast skaleczenie się jednym z ich kolców jest bardzo bolesne i potrafi zrujnować cały wyjazd. Wysokiej jakości buty do wody o grubej podeszwie pozwalają uniknąć tych nieprzyjemnych doświadczeń, dlatego nie można o nich zapomnieć wybierając się nad Morze Śródziemne czy Bałkany, a tym bardziej daleką Azję czy Amerykę Południową.

Nie można jednak bagatelizować nawet wybrzeży Bałtyku – niektórzy plażowicze mają tendencję do pozostawiania na nich odpadków, co jest praktyką szkodliwą nie tylko pod względem środowiska, ale także innych turystów. Odłamki szkła rozrzucone wśród piasku są przyczyną wielu skaleczeń, które przekładają się z kolei na niebezpieczne zakażenia. Skóra człowieka w kontakcie z potłuczoną butelką nie ma szans – warto jest wyposażyć się w buty do wody, które pozwolą swobodnie poruszać się po plażowych wydmach. Obuwie tego typu jest naprawdę wygodne, przewiewne, a przede wszystkim stosunkowo niedrogie, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić sobie udane wakacje wyposażając się we własną parę wyspecjalizowanych butów do wody.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,92
Ilość głosów: 21
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 16
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
KS Wierzyca - logo

Dyscypliny: boks

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 11

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

MKS Le Soleil - logo
Dyscypliny: łyżwy/lodowiska

Toruń

FENIX KRAV MAGA MILANÓWEK - logo
Dyscypliny: krav maga

MILANÓWEK

FENIX KRAV MAGA PRUSZKÓW - logo
Dyscypliny: krav maga

PRUSZKÓW

FENIX KRAV MAGA WARSZAWA - logo
Dyscypliny: krav maga

Warszawa