Budowa lodowisk - warto powierzyć ją fachowcom
Budowa lodowisk - warto powierzyć ją fachowcom

Lodowisko to nie tylko doskonała zabawa, ale także arena rywalizacji sportowej. Podstawa to zawsze profesjonalnie wykonany obiekt!

Przyciągają tysiące zainteresowanych w okresie zimowym. Zapewniają mnóstwo dobrej rozrywki dla początkujących i zaawansowanych, a przy tym są także miejscem organizacji zawodów sportowych. Lodowiska, ponieważ to o nich mowa, są dzisiaj dostępne w wielu lokalizacjach. Budowa lodowisk, niezależnie od ich przeznaczenia, powinna być przy tym zawsze zlecona fachowcom w tej dziedzinie.

Jakie są rodzaje lodowisk? Jakie są główne technologie budowy nowoczesnych lodowisk? Komu zlecić przygotowanie lodowiska? Sprawdź odpowiedzi na te pytania już teraz!

Rodzaje lodowisk

Lodowiska to specjalnie przygotowane miejsca przeznaczone do uprawiania sportów łyżwiarskich. Można podzielić je na dwie główne kategorie, a mianowicie na lodowiska naturalne oraz na lodowiska sztuczne.

Naturalne lodowiska powstają najczęściej na zbiornikach wodnych lub też są wylewane na boiskach czy kortach tenisowych. Lodowiska te mogą powstać zatem wyłącznie w określonych miejscach, a przy tym mogą być nietrwałe – są w dużej mierze zależne od czynników pogodowych.

Druga kategoria to lodowiska sztuczne. Budowa lodowisk tego rodzaju związana jest już z wyższymi kosztami, niemniej jednak pozwalają one na uzyskanie znacznie lepszych warunków do uprawiania sportów łyżwiarskich. Dzięki odpowiednim instalacjom są bardziej odporne na zmiany temperatury – niektóre z nich mogą działać nawet przez cały rok!

Lodowiska sztuczne można podzielić na kryte oraz na otwarte.

Technologie budowy lodowisk

Aktualnie najczęściej spotykane są lodowiska sztuczne. Budowa lodowisk tego typu odbywa się zarówno w specjalnie przygotowanych do tego celu halach, jak również można wykonać je na innych terenach, na przykład w centrach miast, w galeriach handlowych.

Stosuje się przy tym różne technologie budowy lodowisk. Jedną z najstarszych z nich jest technologia PE, która jest też przystępna cenowo, niemniej jednak jest mało wydajna i zajmuje dużo powierzchni.

Właśnie dlatego budowa lodowisk opiera się dzisiaj na nowocześniejszych rozwiązaniach, na przykład na wykorzystaniu paneli aluminiowych oraz aluminiowych rur, które cechują się lepszą przewodnością cieplną w stosunku do PE. Aluminiowe elementy wyróżniają się przy tym wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Budowa lodowisk – skorzystaj z najlepszych rozwiązań!

Podsumowując, jeśli chodzi o budowę lodowisk, warto zdecydować się na nowoczesne technologie w tym właśnie zakresie.

Lodowiska w technologii aluminium wykonuje między innymi firma WM International z Krakowa, która od kilkunastu lat zajmuje się realizacją obiektów tego typu. Jej lodowiska WM Alu Quick Ice pozwalają na szybkie i łatwe rozłożenie, a także są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne. Wyróżniają się też małą powierzchnią magazynowania. Można także skorzystać z opcji wynajmu lodowiska. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,92
Ilość głosów: 21
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 16
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
KS Wierzyca - logo

Dyscypliny: boks

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 11

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław