Modele orbitreków - który z nich wybrać do ćwiczeń w domowej siłowni?
Modele orbitreków - który z nich wybrać do ćwiczeń w domowej siłowni?

Utrzymanie formy zimą lub jesienią bywa trudne. Gdy za oknami śnieg lub deszcz, coraz trudniej zmotywować się, by wyjść z domu, biegać na świeżym powietrzu lub pojechać na siłownię. Właśnie dlatego warto zainwestować w sprzęt, który pozwoli na przeprowadzenie pełnowartościowego treningu w domowym zaciszu. Nie wiesz, jaki sprzęt wybrać? Ten artykuł jest dla Ciebie! W poniższych akapitach wymieniamy zalety i charakteryzujemy pokrótce modele orbitreków, które są dostępne na rynku. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Orbitrek – podstawowe informacje

Czy utrzymanie szczupłej sylwetki i dobrej kondycji jest możliwe bez wychodzenia z domu i kupowania karnetu na siłownię? Oczywiście, jednak nie obędzie się bez regularnych treningów. Te zaś możemy wykonywać w domowej siłowni na przykład przy pomocy orbitreków. Trenażer eliptyczny (właśnie tak nazywa się te urządzenia bardziej profesjonalnie) łączy w sobie zalety steppera, bieżni i roweru stacjonarnego. Pozwala na wykonywanie podobnych ruchów, co podczas ćwiczeń na tych trzech urządzeniach. Możemy pracować nad tymi samymi mięśniami, co w trakcie marszu, biegu, jazdy na rowerze czy wspinaczki górskiej (tryb znany jako „climbing”). Dla wszystkich miłośników fitness orbitrek to urządzenie wręcz wymarzone.

Rodzaje oribtreków – który najlepiej wybrać?

Maksymalne obciążenie oraz rodzaj i wartość wytwarzanego oporu – to parametry, które wpływają na podział orbitreków. Wyróżniamy trzy rodzaje. Najmniej zaawansowany model, a zarazem najtańszy, to orbitrek mechaniczny. Jego działanie opiera się na mechanizmie hamulcowym, który wytwarza opór – właśnie dzięki temu oporowi ćwiczenia mają sens. Przed zakupem tego modelu warto się zastanowić, bo generuje on dużo hałasu. Orbitrek magnetyczny jest cichszy, bo mechanizm hamulcowy zastąpiono bezgłośnym polem magnetycznym. Z kolei trzeci rodzaj, orbitrek elektromagnetyczny jest najbardziej zaawansowany technologicznie. Na specjalnej konsoli, w którą jest wyposażony, można wybrać rodzaj treningu (istnieje kilka programów treningowych do wyboru), a także wartość obciążenia (dla mniej lub bardziej zaawansowanych użytkowników).

Czy warto kupić orbitrek?

Powyższe akapity chyba nie pozostawiają miejsca na wątpliwości – orbitrek to urządzenie, które przyda się w każdej siłowni. Podczas pracy na tym urządzeniu pracuje około 80% mięśni naszego ciała. Dzięki niemu możemy pracować nad mięśniami ramion, nóg i brzucha.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 15
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,92
Ilość głosów: 21
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
KS Wierzyca - logo

Dyscypliny: boks

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 11

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław