Kiedy warto wymienić kółka do rolek?
Kiedy warto wymienić kółka do rolek?

Każda osoba, która kiedykolwiek spróbowała jazdy na rolkach, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak świetna jest to rozrywka. To jednak nie wszystko! Rolki dostarczają solidnej dawki aktywności fizycznej, dlatego polecić można je praktycznie każdemu, choćby w ramach codziennego treningu. Wkręcić się w rolki nie jest ciężko – wystarczy wyposażyć się w podstawowy model do rekreacji, a następnie, w miarę rozwoju umiejętności, stopniowo decydować się na bardziej wyspecjalizowane sprzęty dla rolkarzy o wyższym poziomie zaawansowania.

Nie można zaprzeczyć, że wrażenia z jazdy w dużej mierze opierają się na sprzęcie. Wniosek nasuwa się sam – nie powinno się specjalnie oszczędzać na zakupie rolek, gdyż o wiele przyjemniej porusza się w takich, które odznaczają się wymaganym komfortem oraz funkcjonalnością. Warto zaznaczyć także, że rolki z górnej półki zazwyczaj zachowują odpowiednią sprawność na znacznie dłużej, aczkolwiek pojawia się tu pewien haczyk…

Dlaczego kółka do rolek okazują się niezbędne?

Jak praktycznie każde akcesorium, rolki w miarę użytkowania mogą ulegać uszkodzeniom lub po prostu tracić na funkcjonalności. W większości przypadków problem leży w kółkach, gdyż to one mają bezpośredni kontakt z podłożem. Rzecz jasna, nie jest to proces szczególnie szybki, lecz po kilku latach intensywnej eksploatacji, różnica może stać się wyraźnie odczuwalna. Czy oznacza to, że należy zakupić nowe rolki? Oczywiście, że nie!

Kółka do rolek mogą zostać zakupione jako części zamienne, dlatego w razie usterki lub zużycia tego elementu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć się w nowy. Chociaż nie każdy sklep ma w swojej ofercie tego typu produkt, to nie powinno być problemy z odszukaniem go w asortymencie bardziej wyspecjalizowanych sprzedawców. Warto tu podkreślić, że wymiana kółek może być dokonywana nawet rutynowo – jeśli tylko zaobserwuje się spadek w komforcie jazdy, istnieje duża szansa, że to właśnie niesprawne, tanie kółka do rolek mogą być przyczyną tego problemu.

Kwestię tę rozpatrywać można również pod względem ekonomicznym, co, jak można się zapewne spodziewać, także wskazuje na to, że jest to zakup jak najbardziej opłacalny. Po co wydawać pieniądze na nowe rolki, gdy wystarczy wymienić jeden z ich elementów? Zależność tak jest prawdziwa nawet w przypadku tańszych rolek rekreacyjnych, gdyż w większości przypadków cena kompatybilnych z nimi kółek jest proporcjonalnie niska. Jeśli zatem dostrzega się problem z funkcjonowaniem kół w rolkach, nie ma żadnego powodu, aby zwlekać z podjęciem decyzji o ich wymianie.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,92
Ilość głosów: 21
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,90
Ilość głosów: 16
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
KS Wierzyca - logo

Dyscypliny: boks

Ocena: 4,82
Ilość głosów: 11

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE