Hurtownia artykułów spożywczych, czyli kluczowe ogniwo dystrybucji
Hurtownia artykułów spożywczych, czyli kluczowe ogniwo dystrybucji

Przeciętny konsument niezbyt często wchodzi w bezpośredni kontakt z hurtowniami żywności, gdyż placówki te nie zajmują się sprzedażą detaliczną. Większość z nas swoje artykuły spożywcze nabywa w sklepach, wybierając wybrany produkt z półki, zazwyczaj w ilości nie większej niż zaledwie kilka sztuk. Należy jednak pamiętać, że zanim towary trafią na wspomniane półki, ich dystrybucją zajmuje się hurtownia artykułów spożywczych, która pośredniczy producentom i bezpośrednim sprzedawcom. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, lecz są one bardzo istotnym ogniwem w całym przemyśle, dlatego warto bliżej przyjrzeć się ich działaniu!

Dlaczego hurtownia artykułów spożywczych jest tak ważna?

Magazyny w sklepach są ograniczone, nie są też przystosowane do przechowywania większej ilości towaru. Gdyby przeciętny sklep spożywczy musiał przechowywać wystarczającą ilość produktów, aby pomieścić całe dostawy od producenta, w przypadku żywności, znaczna część każdej partii przeterminowałaby się, zanim klienci mieliby w ogóle okazję dokonać zakupów.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku mniejszych sklepów, gdzie zaplecze siłą rzeczy nie może być zbyt obszerne. Co więcej, jak wiadomo, przechowywanie produktów spożywczych wymaga odpowiednich warunków – magazyn powinien być schładzany i wentylowany, aby przedłużyć ich termin ważności. Jest to kosztowne, szczególnie gdy pomieszczenie takie konstruuje się na mniejszą skalę.

Właśnie tutaj wkracza hurtownia artykułów spożywczych, która jest do takich zadań przystosowana, odbierając duże zamówienia, a następnie rozprowadzając produkty do mniejszych sklepów, gdzie mogą nabyć je indywidualni konsumenci. Jest to rozwiązanie optymalne, dzięki któremu cała branża działa w sposób bardziej efektywny i lepiej zorganizowany, koordynując działalność wielu niezależnych spółek.

Czy każdy sklep spożywczy musi korzystać z hurtowni?

Istnieją sklepy spożywcze, które swój asortyment pobierają za pośrednictwem innych źródeł, lecz w ogólnym rozrachunku są one rzadkością. Nie można ukrywać, że hurtownie są bardzo ważne, a przemysł spożywczy wyglądałby zupełnie inaczej bez ich udziału. Chociaż niektóre sieci dysponują własnymi magazynami i chłodniami, co uniezależnia je od pracy hurtowni, to z uwagi na ogólny komfort kupujących, a także wydajność całej branży, hurtowna artykułów spożywczych zawsze powinna być uwzględniona. Jest to kwestia nie tylko samego przechowywania produktów, ale także ich efektywnego transportu, organizacji zamówień oraz późniejszej dystrybucji.

Artykuł powstał we współpracy z: SOBIK.
 RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 22
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 18
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 29
WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo

Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Ocena: 4,85
Ilość głosów: 34

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

Sprint Bielsko-Biała - logo
Dyscypliny: lekka atletyka

Bielsko-Biała

WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo
Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Krzyż Wielkopolski

MKS Le Soleil - logo
Dyscypliny: łyżwy/lodowiska

Toruń