ASG repliki i airsoft ? doskonała rozrywka nie tylko dla twardzieli!
ASG repliki i airsoft ? doskonała rozrywka nie tylko dla twardzieli!

Airsoft to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i pasjonujący! Co najważniejsze, jest to forma rozrywki dedykowana zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które pasjonują się militariami i survivalem. Na dobrą sprawę w zabawie mogą brać udział nawet dzieci. Wystarczy jedynie zachować wymagane środki ostrożności. Czym dokładnie jest airsoft i o co chodzi z replikami ASG?


Na czym polega airsoft?


Airsoft narodził się w powojennej Japonii, kiedy amerykańscy okupanci zabraniali Japończykom posiadania broni palnej. W ten sposób powstały repliki ASG, czyli repliki broni palnej, strzelające niewielkimi plastikowymi kulkami (kaliber 6 mm, rzadziej 8 mm).

Tym, co wyróżnia repliki ASG, jest wierne odwzorowanie prawdziwej broni (1:1). Dlatego były one wykorzystywane przez japońskie jednostki militarne do ćwiczeń taktycznych. Japończykom spodobała się taka forma rozrywki i tak narodził się airsoft w postaci gry zespołowej, polegającej zazwyczaj na drużynowej rywalizacji taktyczno-strzeleckiej.


Gdzie odbywają się gry airsoftowe?


Rodzajów gier airsoftowych jest wiele. Łączy je to, że odbywają się w plenerze lub w środowisku zabudowanym (lasy, opuszczone budynki, poligony wojskowe itp.). Repliki ASG odznaczają się stosunkowo niewielkim zasięgiem (do około 100 metrów) i niedużą mocą (maksymalnie ok. 1 Joul), dlatego rozgrywki są prowadzone na dość niewielkich dystansach. Przy czym repliki nie są w stanie przebić skóry czy wyrządzić poważnej krzywdy, nie licząc oczu, trzeba zatem w trakcie strzelania czy udziału w grze, zasłaniać oczy okularami ochronnymi.

W przeciwieństwie do paintballu, który nie pozostawia wątpliwości co do trafienia, w czasie rywalizacji airosftowej niezwykle ważne jest honorowe przyznanie się do postrzału. Osoby, które nie potrafią zachować uczciwości i zostaną przyłapane na oszustwie, muszą liczyć się z wykluczeniem ze środowiska airsoftowego. W przypadku prawdziwych pasjonatów, którzy biorą udział w rekonstrukcjach zdarzeń militarnych, może to być bolesny cios, odcinający od tego, co kochają najbardziej.

ASG repliki - pasja kolekcjonowania


Tym, co stanowi dodatkowy smaczek w airsofcie, jest możliwość kolekcjonowania różnego rodzaju replik broni palnej. Rynek obejmujący ASG repliki oferuje niezwykle dopracowane modele broni, które są świetnym odwzorowaniem oryginałów. Z tego powodu są one często wykorzystywane w prawdziwych szkoleniach taktycznych, organizowanych dla oddziałów militarnych czy paramilitarnych.

Repliki ASG są zatem doskonałym sposobem na naukę obsługi broni, bez konieczności posiadania licencji czy odwiedzenia profesjonalnych strzelnic. Co najważniejsze, producenci replik ciągle unowocześniają konstrukcje oferowanych przez siebie produktów, aby korzystanie z nich jak najbardziej przypominało używanie prawdziwej broni. Stworzono w tym celu szereg rozwiązań i systemów, takich jak np. hop-up (system podkręcający nabój kulkowy, dzięki czemu zwiększa się celność i zasięg broni) czy blowback (system odwzorowujący odrzut broni palnej).

Airsoft to wielowymiarowa rozrywka, która pozwala realizować różne pasje w aktywny sposób. Przy czym jest to świetny sport drużynowy, który wiąże ludzi w prawdziwym braterstwie. Przyjaźnie i sympatie, które powstają w czasie gier, zostają często na całe życie. Zawierane są nawet małżeństwa i rodzą się mali airsoftowcy, bo sport ten pomimo charakteru rywalizacji, w rzeczywistości łączy. Warto zatem spróbować ASG, choć grozi to poważnym uzależnieniem!RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 23
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 18
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,87
Ilość głosów: 30
WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo

Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 36

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

Szkoła Tenisa Go Tennis Academy - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

Sprint Bielsko-Biała - logo
Dyscypliny: lekka atletyka

Bielsko-Biała

WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo
Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Krzyż Wielkopolski