Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawic do MMA?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawic do MMA?

Choć wielu zawodników MMA z powodzeniem wykorzystuje w czasie walk techniki bokserskie, to jednak specyfika tych dwóch dyscyplin jest zupełnie inna, w związku z czym wymaga zastosowania zupełnie innego sprzętu. Dlatego też rękawice do MMA charakteryzują się zupełnie inną konstrukcją niż rękawice bokserskie. Podpowiadamy, na jakie cechy rękawic do MMA zwrócić uwagę, aby cieszyć się wysokiej jakości sprzętem, który pomoże w treningu i w starciach z przeciwnikami.

Czym rękawice do MMA różnią się od bokserskich?

Różnica między rękawicami do MMA a rękawicami bokserskimi widoczna jest już na pierwszy rzut oka – rękawice bokserskie całkowicie zasłaniają palce, a ponadto chronią całą dłoń włącznie z nadgarstkiem. Cztery palce utrzymywane są razem, natomiast osobno chroniony jest tylko odstawny kciuk. Natomiast rękawice do MMA zakrywają jedynie śródręcze i najbliższe mu paliczki, a wszystkie palce są od siebie odseparowane.

Inną kwestią, która odróżnia rękawice do MMA od rękawic bokserskich, jest ich wielkość i miękkość. Pięściarstwo bardzo obciąża dłonie i nadgarstki, dlatego dłonie bokserów muszą być chronione warstwą pianki i żelu ochronnego. Stąd też objętość rękawic bokserskich jest znacznie większa. Rękawice do MMA charakteryzują się zdecydowanie mniejszą objętością.

Rękawice MMA – do sparingu i na trening

Innych rękawic MMA używa się w czasie treningu, a inne przeznaczone są do walki sparingowej. Wynika to wprost z celów, jakie stawiane są podczas zajęć treningowych oraz starcia ze sparingpartnerem.

  • Rękawice do MMA na trening – nazywane są również przyrządowymi. Ich celem jest umożliwienie zawodnikowi wykonywania pewnych chwytów i rzutów, dlatego kształt rękawic jest możliwie najbardziej zbliżony do anatomii dłoni. Ponadto w czasie treningu nie jest potrzebny aż tak wysoki stopień ochrony, dlatego rękawice treningowe są cieńsze i zapobiegają przede wszystkim otarciom skóry o worki, manekiny i inne przyrządy treningowe.

  • Rękawice MMA do sparingów – ich funkcją jest ochrona dłoni zawodnika przed urazami, dlatego modele przeznaczone do sparingów są znacznie bardziej zabudowane i miękkie, przez co ograniczają nieco swobodę ruchów dłoni, jednak nie o to chodzi w sparingu. W starciu trzeba wykorzystać nabyte umiejętności. W sparingu dobrze sprawdzają się rękawice o wadze 7 oz. Natomiast szczękę sparingpartnera chronią kas i ochraniacze na zęby.

Jak dobrać rozmiar rękawic do MMA?

Rozmiar rękawic do MMA należy oczywiście dobrać pod budowę i wielkość dłoni. Jeśli chcesz podnieść komfort i bezpieczeństwo treningu, dobierz rękawice, które będą idealnie leżeć na dłoni i dokładnie do niej przylegać. Dobrze jest dokładnie sprawdzać wymiary w centymetrach, ponieważ rozmiarówka może się różnić pomiędzy ofertami różnych producentów.

Zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo jakościowymi rękawicami do MMA

Warto sięgać po rękawice, które spełniają europejskie normy bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo i komfort treningu poprawią na pewno:

  • systemy wentylacyjne;

  • usztywnienia nadgarstka;

  • wydłużone rzepy, poprawiające stabilność nadgarstka;

  • wkładki usztywniające.

Odwiedzając sklep DBX Bushido, znajdziesz szeroki wybór solidnych i trwałych rękawic do MMA , przeznaczonych do treningu lub sparowania. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, które gwarantują odporność na pęknięcia wskutek uderzeń, a tak charakteryzują się wymienionymi czynnikami, które poprawiają bezpieczeństwo.RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 23
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 18
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,87
Ilość głosów: 30
WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo

Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 36

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

Szkoła Tenisa Go Tennis Academy - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

Sprint Bielsko-Biała - logo
Dyscypliny: lekka atletyka

Bielsko-Biała

WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo
Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Krzyż Wielkopolski