Judo dla dzieci - UKS Musu Warszawa Gocław

logo Judo dla dzieci - UKS Musu Warszawa Gocław
ADRES:
ul. Umińskiego 12 03-984 Warszawa
TEL:
792080093
DYSCYPLINY:
aikido, hale sportowe, joga, ju-jitsu, judo, karate, kickboxing, sztuki walki, zapasy
OCENA:
POZIOM OBSŁUGI:
- 4,86
WYPOSAŻENIE:
- 4,79
CENY:
- 4,72


 Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców na sportowe zajęcia "Judo dla dzieci", "Funny judo" oraz "Gimnastyka dla smyka" do UKS Musu. To najlepszy wybór dla Twojego dziecka! Dlaczego akurat u nas?? 

Klub został założony przez Krzysztofa Wiłkomirskiego (medalistę mistrzostw świata i mistrzostw Europy, wielokrotnego złotego medalistę pucharów świata, dwukrotnego olimpijczyka, 10-krotnego mistrz Polski seniorów), który nie tylko sam prowadzi treningi, ale również pilnuje najwyższego poziomu całego klubu. Wszyscy trenerzy w naszym klubie posiadają uprawnienia trenerskie, doświadczenie, ubezpieczenie oraz stopnie mistrzowskie (minimum 1 dan - czarny pas).

"Judo dla dzieci" od 3 roku życia - najlepszy wybór dla Twojego dziecka - to całkowicie bezpieczne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami akrobatyki i judo. Treningi prowadzone są na matach sportowych, aby Państwa dzieci były zawsze bezpieczne. Sprawdź Nas!

Nie jesteś jeszcze przekonany? Zapraszamy na darmowy trening próbny! 

Dlaczego Judo i do tego właśnie w klubie „Musu”?

Judo jest dyscypliną sportu pochodzącą z Japonii. Dosłownie judo oznacza „łagodną drogę„, „drogę do zwinności„. Jest sportem rozwijającym bardzo wszechstronnie ze względu na różnorodne formy treningu. Trening obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, gibkościowe, stosuje się również w treningu gry zespołowe często zmodyfikowane w taki sposób, aby, mogły stanowić przygotowanie do właściwego treningu judo.. Judo rozwija u młodego człowieka wiele cech zarówno fizycznych jak i intelektualnych takich jak: zwinność, siłę, wytrzymałość, szybkość, spostrzegawczość, odwagę, odporność, koncentrację itp. Można, więc śmiało powiedzieć, że jego wpływ na rozwój dzieci i młodzieży jest niezaprzeczalny jak również to, że judo może stanowić doskonały etap przygotowując do uprawiania innych dyscyplin indywidualnych czy zespołowych.Uprawianie tej dyscypliny można zacząć w bardzo wczesnym wieku na początku szkoły podstawowej a nawet wcześniej. Oczywiście trening judo w tak młodym wieku zawiera przede wszystkim elementy ogólnorozwojowe i gimnastyczne, przeważają raczej ćwiczenia przygotowawcze, które mają przystosować dziecko do dalszego, bardziej zaawansowanego treningu judo. Na tym etapie jedną z głównych metod treningowych są gry i zabawy, które dzieci uwielbiają, a więc bawiąc się znakomicie się rozwijają.Dobierając gry i zabawy do treningu zwracamy uwagę na to, aby spełniały one następujące zadania:

- oddziaływały wychowawczo na kształtowanie charakteru

- wprowadzały do zajęć pozytywne stany emocjonalne

- przyspieszały opanowanie podstawowych elementów techniki i taktyki pełniły rolę środka ogólnego przygotowania fizycznego.Ćwiczenia prowadzone w formie zabawowej stwarzają określony rytm myślenia, wynikający ze zmienności sytuacji, w których dziecko samodzielnie i szybko musi decydować o doborze odpowiedniego działania.Zabawa i gra włączona do procesu treningowego jest jedną z podstawowych metod rozwijania i doskonalenia cech charakteru. Wychowanie dziecka odbywa się w warunkach obiektywnie umożliwiających trenerowi dokładne poznanie wychowanka na tle grupy.Program zajęć obejmuje:

- ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające

- ćwiczenia korekcyjne oraz gimnastyczne,

- gry i zabawy ruchowe,

- nauka sztuki miękkiego padania,

- nauka i trening technik judo,

- nauka taktyki walki oraz przygotowanie do udziału w zawodach.Judo ćwiczy charakter. Rozwija pięć głównych cech:

- W judo najważniejsze jest budowanie charakteru poprzez wysiłek, samodyscyplinę, ukierunkowane działania, etykietę i stabilność emocjonalną.

- Dziecko przekonuje się, że aby dojść do czegoś, poprawnie wykonać technikę, czy osiągnąć wynik sportowy, należy wiele razy powtarzać to samo ćwiczenie.

- Dzięki judo dzieciaki uczą się określać kierunek działania. Powinny wiedzieć, co robią i dlaczego.

- Etykieta judo, wszystkie ukłony, przywitania i pożegnania – uczy szacunku dla drugiej osoby. Nigdy nie wiadomo, w czym nasz przeciwnik jest lepszy. Nie wiemy, w jakiej sytuacji i kiedy spotkamy się z nim ponownie.

- Judo uczy stabilności emocjonalnej – tego, że sensowniej jest z dystansem spojrzeć na problem niż poddawać się chwilowym emocjom.więcej informacji na stronie klubu pozdrawiamy 

Judo dla dzieci Musu Warszawa Gocław

Judo dla dzieci - UKS Musu Warszawa Gocław
Judo dla dzieci - UKS Musu Warszawa Gocław


RANKING KLUBÓW - TOP 5

MLKS Siła - logo

Dyscypliny: podnoszenie ciężarów

Ocena: 4,96
Ilość głosów: 105
Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 23
Toruński Klub Karate Kyokushin - logo

Dyscypliny: karate, kickboxing, sztuki walki

Ocena: 4,91
Ilość głosów: 18
Klub Judo Musu Warszawa Ursynów - Judo dla dzieci - logo

Dyscypliny: aikido, joga, ju-jitsu, judo, karate, mma,...

Ocena: 4,87
Ilość głosów: 30
WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo

Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Ocena: 4,86
Ilość głosów: 36

POLECANE KLUBY

Centralny Ośrodek Sportu Szczyrk - logo
Dyscypliny: biegi narciarskie, hale sportowe, koszykówka,...

Szczyrk

City Tennis Club - logo
Dyscypliny: tenis ziemny/korty

Warszawa

FITNESS PLANET - logo
Dyscypliny: fitness

Wrocław

OSTATNIO DODANE

Sprint Bielsko-Biała - logo
Dyscypliny: lekka atletyka

Bielsko-Biała

WIELKOPOLSKA AKADEMIA SZTUK WALKI - logo
Dyscypliny: ju-jitsu, karate, obozy sportowe, sztuki walki

Krzyż Wielkopolski

MKS Le Soleil - logo
Dyscypliny: łyżwy/lodowiska

Toruń